Teacher Profile

Brad Rousse's picture
Email Teacher
Member Since: 2015  |  Last Sign-in: 10/08/2019

Nationality: American
I teach: ~ English ~
I Live In: Prague
Your first-hand experience really helps other students. Thanks!
Submit your review

I certify that I have taken lessons with this teacher, that this review is based on my own experience, that the review is my honest opinion of this teacher, and that I have not been offered any incentive or payment from the teacher to write this review.

Brad Rousse

Nationality: American
I teach: ~ English ~
I Live In: Prague
Your rating: None Average: 5 (19 votes)
5

FREE first meeting!

Visit me at http://www.bradinprague.cz/

Are you uncomfortable speaking English? Do you want to improve it? Feel unhappy when you have to speak? Let's work together!

I am from New York City, so I know it is hard to do something new. Language is very hard. Grammar, prepositions, word order... how do you do it? You want someone who is friendly, reliable and professional to help you.

With me, you get the following:

-Detailed emails showing mistakes and new material

-Audio showing pronunciation and usage of new words

-Grammar practice showing your weaknesses and fixing them

-Conversations about your interests and needs.

Working with me, you will speak English. And feel comfortable speaking. We will do it in a relaxed, fun way. Working together, we will make a program that both interests you and gives you what you need.

For more information, visit me at http://www.bradinprague.cz/

Contact me for a FREE demonstration lesson today!

And I want to do more than help you speak. I will correct your English-language writing.

Teaching Rates

Price for 60 minutes See profile CZK

Rates Additional Information:

We will discuss my rates at your FREE demonstration lesson. Contact me today!

Lesson Reviews

Write a Review
5

Díky Bradovi jsem se přestala bát mluvit anglicky. Skvěle se přizpůsobil mé úrpvni angličtiny a učil mě přesně to, co jsem chtěla - mluvit o běžných tématech ze života. Hodiny byly zábavné a mám pocit, že za půl roku jsem se naučila více než za x let ve škole.

Other comments

5

Brada jsem našla přes tento web a udělal nám naprosto PROFI prezentaci v rámci příměstského tábora v Týnci nad Sázavou. Velmi profesionálně a poutavě vyprávěl o New Yorku - děti ve věku 8-13 let do nadchlo.
Moc děkujeme a určitě se ozveme k další spolupráci. :-)

Other comments

Zvláště oceňuji flexibilitu a skvělé jednání Brada - rozhodně jako učitele doporučuji. Dokáže zaujmout a nadchnout, to je to hlavní.
5

Dlouho jsem hledala dobrého učitele angličtiny a nakonec našla. Brad je bezva. Vyhovuje mi, že si lekce připravuje, zajímá ho, o kterých tématech nebo jazykových problémech se chci bavit, je trpělivý, po hodině mi pošle do mejlu seznam slovíček, zvláštních vazeb, frází atd. Je s ním sranda a dá se rozebírat široká škála témat.Taky umí povzbudit, poslouchá, prostě učitel ideál. Taky mi vyhovuje, že se domlouváme z hodiny na hodinu, protože mám hodně nepravidelný program a nemůžu mít lekci každý týden ve stejnou dobu. Níkdy s tím nebyl problém.

Other comments

5

Bradovy lekce jsou kvalitní, má jasný koncept . Zjistí potřeby, očekávání a současnou úroveň, na které pak s Vámi pracuje. Společně to máme nastavené tak, ze jeden týden gramatika, druhý konverzace. Po každé hodině posílá sumarizační email toho, co zaznělo- nova slovíčka, fráze, spojení, oprava chyb nebo úkol.

Slušný a inteligentní chlapík, který má rad historii, politiku a vtipná videa. Vždy se snaží vyjít maximálně vstříc.
Doporučuji!

Other comments

5

Brad je zkušený lektor, který dobře ví, co dělá. Lekce s ním jsou vedeny efektivně tak, aby každému dali to, co si od výuky anglického jazyka slibuje. Díky němu jsem se v krátkém čase posunul o několik úrovní výše a nabral potřebné sebevědomí při konverzaci v angličtině.

Other comments

5

Brad is a great teacher. For every lesson you can choose topic which you want to discuss so you can improve in those fields where you need it most. I really liked that after every lesson he sent me an email where he summarized vocabularies and phrases which I had learned. I had with him few lesson before my Erasmus and I can say that after them I felt more comfortable in English communication.

Other comments

5

Brad uci moji 7mi letou dceru a 12ti letou sestru.Je to skvely ucitel,ktery je vzdy pripraven na hodinu.Je mily,ochotny a ma velkou slovni zasobu.Dceru dokazal naucit i v 7mi letech anglickou gramatiku.Jsem rada ze uci nase holky.

Other comments

5

Brad je lektor s kterým mě angličtina baví. Hodiny probíhají vždy v přátelském duchu. Brad je vždy skvěle připraven na hodinu a nestalo se mi, že by zrušil domluvenou lekci. Je možné se s ním domluvit na konkrétní téma lekce, ať už se jedná o gramatiku, konverzaci nebo scénáře (fráze používané v určitých situacích). Má širokou škálu studijních materiálů z kterých dokáže čerpat a připravit lekci tak aby byla skutečně efektivní. Konkrétní věc která se mi na jeho přístupu líbí je, že když udělám chybu, Brad mě upozorní a nechá mě ať se opravím sám. Jeho lekce navštěvuji už rok a můžu jen doporučit.

Other comments

5

K Bradovi chodím na hodiny konverzace. Na hodiny je vždy dobře připraven a hlavně přátelsky naladěn. Je ochotný diskutovat na jakékoliv téma. Brad je na hodinách velmi soustředěný a přátelky vás upozorní na chyby. Po hodině vždy mailem pošle shrnutí hodiny, ve kterém shrne v čem jste chybovali a přidá nové slovíčka, které jste se naučili.

Other comments

5

Profesionální individuální lekce přesně podle potřeb studenta. Perfektní domluva na termínech a rychlá reakce na emaily. Není problém se domluvit na libovolné téma ke konverzaci, kde se Brad zaměří na hlavní problémy, které společně postupně opravíte a pomalu zapomenete na to, že nemluvíte česky, ale anglicky :-) Osobně dále oceňuji široký přehled, který Brad má a to nejen o US, ale i o historii a dalších skvělých temátech ke konverzaci. Brad je jednoduše skvělý učitel, pokud se potřebujete rozmluvit, nebo zlepšit svoji gramatiku.

Other comments

5

Brad je zábavný lektor s velmi lidským přístupem. Je připravený vyjít vám vstříc v obsahu výuky tak, aby maximálně odrážela vaše skutečné potřeby, ať už jimi jsou vypilování business english nebo zdokonalení v konverzaci na běžná civilní témata. Současně se dokáže dobře přizpůsobit i aktuálnímu rozpoložení svých studentů a pokud vycítí, že nejsou zrovna ideálně naladění na to, co si třeba i po předchozí domluvě s nimi na hodinu připravil, umí zaimprovizovat a pohotově nalézt nové, zajímavější téma, aby protistranu zaujal a získal si zpět její pozornost. A byť by se mnohdy mohlo jednat o nějakou na první pohled banalitu, nepoleví přitom ani na okamžik ve své vytrvalé snaze dále rozvíjet vaše jazykové kompetence. Navíc má v kapse spoustu zábavných historek a dost dobře možná, že vám i vymyslí přezdívku. Spolupráci s ním můžu vřele doporučit.

Other comments

5

Brad mě učil angličtinu po dobu jednoho roku. S jeho přístupem jsem byl spokojený. Brad přišel vždy na hodinu připravený a s dobrou náladou. Bylo na něm vidět, že mě skutečně chce angličtinu naučit. Je soustředěný a při konverzaci vždy dával pozor, zdali hovořím obsahově i gramaticky správně. Případně na chybu hned upozornil a vysvětlil v čem spočívala.
Jako učitele ho doporučuji.

Other comments

5

Brad mě učil angličtinu cca 1 rok každý týden jednu vyučovací hodinu.

Brad je velmi milý a sympatický člověk s velmi jemným slyslem pro humor.
Vždy dochvilný, vždy s dobrou náladou a hlavně vždy připravený na každou jednotlivou hodinu.

Způsob výuky přispůsobí individuálním požadavkům. Není problém se domluvit jen na gramatice nebo jen poslechu, či konverzaci, stejně tak je flexibilní i v čase výuky.

Vřele doporučuji.

Jan

Other comments

5

Rodilý (angl.) mluvčí se znalostí US reálií je výtečným vkladem pro rozvoj výuky angličtiny každého, kdo to myslí s angličtinou vážně.
Brad je určitě jedním z takových sympatických učitelů, kterého bych mohl na základě vlastních zkušeností jen doporučit.
Učí praktickou hovorovou am. angličtinu, vysvětlí souvislosti, kde je třeba gramatiku, nechá studenta mluvit, zbytečně ho nepřerušuje ale opraví hlavní chyby. Mluví jasně a srozumitelně. Má v záloze řadu zajímavých témat k diskuzi, nutí člověka přemýšlet, zaujmout názor v angličtině. Má široký rozhled a znalost historie včetně té evropské a naší, což přisívá i rozšíření diskuze.
Výuka se dá s ním naplánovat či domluvit podle potřeby. Je vstřícný, pokud je třeba hodinu angličtiny změnit či posunout. Jsem rád, že jsem ho potkal, jeho styl výuky mi maximálně vyhovuje a mohu ho jen doporučit.

Other comments

Stani, Prague
5

Po zaregistrovaní bol Brad jeden z prvých, ktorí sa mi ozvali, za čo som mu veľmi vďačná. Využila som možnosť vyskúšať jednu hodinu zadarmo, počas ktorej som zistila, že mi ako lektor viac než vyhovuje.

Je spoľahlivý, dochvilný, vnímavý a vždy pripravený. Pozorne počúva a opravuje chyby milým sposobom.
Za každým, keď mám dotaz, možem mu napísať. Je ochotný a vždy veľmi rýchlo odpovie.

Brada moźem len vrele doporučiť.

Other comments

5

Brad was one of several teachers I had over my ten years working in Prague. After one year of weekly lessons with him I can say he was the best of the teachers I had. In his open and friendly way he recognizes very quickly where the student has his weaknesses in English. Over his ability to improve systematically the mistakes I did he helped me a lot to enhance the quality of my English. Moreover the lessons with him where always fun. I only can recommend Brad.

Other comments

5

Brad byl jeden z učitelů, se kterými jsem si domluvila jednu hodinu na zkoušku. Hned od začátku jsem ale tíhla k němu, neboť působil velmi seriózně a zároveň mile a přátelsky. Po první hodině jsem si byla už jistá, že se stane mým učitelem a do teď se neobjevil jediný důvod toho litovat - na hodiny je vždy připraven (nejen na téma, které si předem stanovíme, ale zároveň opakujeme gramatiku a nová slova z minulé lekce), snaží se vyjít vstříc, pokud se nemohu na lekci dostavit, chyby opravuje velmi milým způsobem, což opravdu vítám jako člověk, který se stydí mluvit, vždy navodí atmosféru, díky které se cítím pohodlně. Vidím na sobě pokroky i díky tomu, že oblasti, které mi nejdou, se snaží zakomponovat do další konverzace a já si je tak stále procvičuju. Opravdu se mi jeho styl výuky líbí a můžu Brada vřele doporučit.

Other comments

5

Brad je velmi trpělivý a dobře připravený učitel. Okamžitě opravuje chyby, které člověk dělá, když mluví. Ať už jde o používání anglických členů, špatných časů nebo předložek. To považuju za velké plus. Pro mě osobně byla důležitá i jeho důkladná pomoc s psaným odborným textem.

Other comments

5

I agreed several sessions with Brad when I was trying to prepare for job interview in English and it was an excellent choice. Brad exactly understood my needs in this respect and discussed with me all possible situations that could occur. It was very effective and straight to the point. Also Brad perfectly found out my weakness in spoken English, identified my most common mistakes and explained the necessary grammar. I can only recommend lesson with Brad. Moreover, he is also very nice person to have a chat with. It was very positive experience and I believe in our future cooperation.

Other comments

5

Brad je mým učitelem již půl roku a mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti. Je spolehlivý a velmi flexibilní, jak co se organizačních otázek týče (nikdy neočekávaně hodinu nezrušil, na e-maily reaguje prakticky okamžitě, vychází vstříc v případě potřeby přehodit hodinu), tak i samotné výuky. Hodina je vždy přizpůsobena mým požadavkům, není problém si zvolit téma a gramatický jev, který se chci učit či procvičovat. Pokud si nic nezvolím, Brad samozřejmě doporučí, která oblast mých znalostí by z pohledu rodilého mluvčího potřebovala zdokonalit a na tu se pak zaměřujeme. Brad má pozoruhodný všeobecný rozhled a spoustu nápadů, jak udělat hodinu atraktivní a zároveň pro studenta přínosnou.
Cílem proč jsem Brada angažoval, bylo zdokonalit mé verbální schopnosti, tedy potřeba "rozmluvit" se, ztratit stud a získat při mluvení jistotu. Musím konstatovat, že díky Bradovi jsem se v mém záměru posunul výrazným způsobem dopředu. Brada mohu jiným studentům rozhodně doporučit.

Other comments

5

Brad je skvělý učitel. Až díky němu jsem překonala ostych v angličtině komunikovat a rozmluvila jsem se. Je vidět, že ho učení baví. Jeho hodiny nejsou dril, ale zábava a zároveň se s angličtinou posouvám stále dál. Brad umí dobře naučit gramatiku i novou slovní zásobu. Pro mě je ale nenahraditelná konverzace s ním. Má velký všeobecný přehled, takže témata naší konverzace jsou nevyčerpatelná. Vždy se přitom naučím i hodně nových slovíček a získám poznatky o Americe. Lze se domlouvat z hodiny na hodinu, co se potřebuji naučit a co chci procvičovat. Brad se vždy přizpůsobí mým požadavkům a je na hodiny skvěle připraven. Na každou lekci s ním se těším - angličtina mě konečně baví.
Brada jako učitele doporučuji :-)

Other comments

View All >

About Me

Looking For:
Privates

What I Like About The Czech Republic:

The Czech Republic is a country rich with history, culture and excitement. Its people are a warm, wonderful community I enjoy being a part of.


In the Czech Republic Since:
2014

Languages I Speak:
English

Hobbies And Interests:

History, reading, science fiction, writing, current events, news, video games, Celtic music


Hometown:
New York City

Miscellaneous:
Native Speaker
Zivnostensky List/business licenseEducation

High school
TEFL Certificate
University

Additional Information:

I taught people of all ages history and science at the Intrepid Museum in New York.


Experience

I have experience teaching:
Business English, English for Beginners, Advanced English, English Conversation, Intensive English lessons, English for Seniors,

Companies Taught For:
AirBank, Bosch, BG Technik, BIO-RAD, CCC, Credium, CSOB, Czech Ministry of Education, Ceska Sporitelna, Cesky Rozhlas, ESET, Fortuna, Glossa, Gilead Sciences, KB, HC Sparta, Mercedes Benz, MLegal, MPower Engineering, Prague Civil Society Centre, Raiffeisenbank, Rovenska Partners, synlab, SZIF, UPC, VZP and over thirty private students.

Schools Taught for:
Glossa, TEFL Worldwide Prague, Intrepid Museum

Other countries Taught In:
United States

Years Teaching:
5 + Years