Teacher Profile

Alexandr Lyutenskov's picture
Email Teacher
Member Since: 2017  |  Last Sign-in: 19/10/2019

Nationality: American
I teach: ~ English ~
I Live In: Prague
Your first-hand experience really helps other students. Thanks!
Submit your review

I certify that I have taken lessons with this teacher, that this review is based on my own experience, that the review is my honest opinion of this teacher, and that I have not been offered any incentive or payment from the teacher to write this review.

Alexandr Lyutenskov

Nationality: American
I teach: ~ English ~
I Live In: Prague
Your rating: None Average: 5 (9 votes)
5

“Alex je přesným opakem vaší zakomplexované učitelky ze základní školy, která vám se silným českým přízvukem vysvětluje, že nemůžete začít mluvit, dokud nepřestanete dělat chyby. S Alexem dělat chyby můžete, protože brzo pochopíte, že právě díky nim se můžete vyvíjet a růst.” (Anežka)

Please Note: I have many students and a limited number of open spots, so contact me as soon as possible if you are interested.

I am an experienced TEFL Certified Native English teacher from New York City.

I have experience teaching Business and Regular (conversational) English to CEO's, marketing managers, HR Managers, Doctors, Scientists, Actors, and more.

I work with students of All Levels.

I know the feeling of being nervous speaking a foreign language and will use my training as a Director to help you feel comfortable and confident when speaking.

I am relaxed, friendly, and will make lessons based on your needs and interests.

I am also a public speaking coach

I am also fluent in Russian. See My Reviews for feedback from my students :)

Teaching Rates

Price for 45 minutes 450 CZK
Price for 60 minutes 500 CZK
Price for 90 minutes 750 CZK
Price for 120 minutes 1000 CZK

Rates Additional Information:

Contact me if you need an Acting Coach, Public Speaking Coach, website editor, or writer!

Lesson Reviews

Write a Review
Nikolik, Prague
5

I had the privilege to have a few lessons with Alex. He is a very relaxed and open-minded person, easy to talk to. Every lesson we covered some interesting topic and many times he made me think! I appreciate the topics weren´t merely "friends and family", but we actually had more deep and enriching conversations than that.

Other comments

5

Jsem z těch, kteří jsou neuvěřitelně roztržití a přitom potřebují zoufale živou, pravidelnou anglickou konverzaci o komplexních tématech. Naštěstí v případě Alexe jde o člověka, který má jak dostatečnou trpělivost, potřebnou pro posun studentů, tak nepřeberné množství energie, témat a vždy tak volí ve vhodný okamžik - pokud je třeba povzbudit, nebo se soustředit. Především ovšem nejde jen o kvalitního učitele angličtiny, ale jednoduše o silnou osobnost, kterou stojí za to poznat, protože dokáže povznést všední dny v šedé Praze.

Other comments

5

You will not get bored and Alex will always show interesting topic to learn you English and expand horizon!
Opravdu výborný přístup k výuce, Alexandr je profík a velmi sympatický člověk. Nikdy se nebudete nudit a vždy Vás lekce posune a naučí nové věci nejen v angličtině, ale i v dalších oblastech různých oborů. Opravdu se budete těšit na další lekci a při hodině se budete smát, stejně tak jako vzdělávat nenucenou formou. I don´t write reviews only if I really really recommend and want the world to know about it! So if you hesitate - don´t just try and you´ll see!

Other comments

5

S Alexem jsem měla hodiny angličtiny dvakrát týdně něco přes půl roku. Musím říct, že po mnoha jiných lekcích s jinými učiteli mi hodiny s Alexem předaly nejvíc. Velice oceňuji Alexův energický a pozitivní přístup, připravenost a originalitu. Alex je schopen vytvořit hodiny tak, aby byly odlišné a vždycky jste si z nich odnesli mnoho podstatného. Alex se vždy podřídil mému přání, jak bych chtěla hodiny koncipovat a vymyslel zábavný program, při kterém jsem ztrácela pocit, že mám hodiny angličtiny. Nikdy jsem na hodinách neměla strach mluvit anglicky, vždy jsem se cítila uvolněně a nebála jsem se hovořit s chybami. Jsem studentem divadla a proto pro mne bylo obrovským bonusem, že se Alex o divadlo zajímá též. Jeho přehled o umění obecně je obdivuhodný.
Pokud se tedy jakýmkoliv způsobem zajímáte o umění, věřte, že si nebudete z Alexových hodin angličtiny pouze odnášet novou gramatiku, ale širokou škálu nových inspirativních podnětů k zamyšlení o divadle, umění a životě vůbec.

Other comments

Daniel Vu, Prague
5

Alexandr Lyutenskov is my teacher for about a year and a half. He's at the right place, since his teaching methods never leave any student uninvolved. He's always highly motivated. I've always been excited to attend his lessons. He manages to teach the subject in a fun way, for example, without textbooks and so on. Mr. Lyutenskov provides us with full support and treats us like equals. As for personal features, I can characterize him as a straightforward man, a knowledgeable person, and an energetic teacher who is always there to help. He's always eager to assist in fixing grammar mistakes and phrases that sound unnatural to make them more comprehensive. He's very understanding, and even if I'm late, he does not punish me. He enjoys proofreading, public speaking, and trains in the interpretation of the body language. I wish more teachers were like him.

Other comments

5

Dodatečně jsem si přečetl všechny komentáře, a je to jednotvárné jak Alexe všichni chválí. Ale on je opravdu výborný. :-) Mám pocit, že k výuce přistupuje jako dobrý herec - prostě každé představení zodpovědně odehraje, a to je u učitelů jedinečné.

Other comments

5

Jako student se při konverzaci s Alexandrem cítím uvolněně, nebojím se mluvit a dělat chyby. Nemám pocit, že by mě za mé, byť někdy i banální, chyby soudil, a zároveň se můžu spolehnout, že mě vzápětí opraví. Je velmi pozorný. Rád ve svých hodinách přirozeně předává nejen jazykové zajímavosti (například hovorové výrazy), ale i zajímavosti ze života v Americe. Díky svému hereckému umu navíc člověka výborně pobaví a vtáhne do zájmu o anglický jazyk a anglosaskou kulturu.
Je to přátelský člověk s profesionálním výstupem. Nikdy nemešká a je vždy připraven (to oceňuji nejen jako student, ale i jako pedagožka volnočasových aktivit).
Pro divadelníky jako jsem já je navíc obrovským bonusem, že se se svým učitelem angličtiny mohu pobavit o divadelním světě ve Spojených Státech a porovnávat ho s divadelním světem u nás v Čechách. Alexandr má opravdu široký přehled o umění, který, pokud o něj má student zájem, rád a bez arogance sdílí.

Other comments

5

Alex je zajímavý a zábavný učitel. Nutí Vás přemýšlet o různých tématech a vyjadřovat k nim svůj názor. Nechá Vám prostor k mluvení, ale i tak dokáže opravovat Vaše chyby. S ním se na hodině opravdu nikdy nenudíte!!! Doporučuji!!!

Other comments

5

Miluji hodiny s Alexen!!! Jsou vtipne a zabavne a okrem zlepseni v anglictine je pro mne velkym bohusem i rozsireni vedomosti v ruznych jinych tematech. Alex dokaze rychle a pohotove reagovat na chyby i v moji rychle mluve a i kdyz tu stejnou chybu udelam 10 krat za sebou, tak mu nevadi mne neustale opravovat. Spis to nastve mna :) Vyborne hodnotim i pristup, kdy nam na konci lekce ukaze vety, v kterrych jsme udelali chybu a my je musime najit. Jeho herecke nadani je uzasne, kdyz se nam snazi vysvetlit vyznam najakeho slovicka nebo slovniho spojeni - clovek se u uceni i dobre pobavi. Lekce s Alexem muzu jen a jen doporucit!

Other comments

5

Alex je přesně ten učitel, kterého hledáte, pokud se chcete rozmluvit a zbavit se bloků a nervozity z komunikace jiným, než vaším rodným jazykem. Je totiž přesným opakem vaší zakomplexované učitelky ze základní školy, která vám se silným českým přízvukem vysvětluje, že nemůžete začít mluvit, dokud nepřestanete dělat chyby. S Alexem dělat chyby můžete, protože brzo pochopíte, že právě díky nim se můžete vyvíjet a růst. Také si nebudete připadat, jako že vás někdo neustále soudí a jen čeká, až vám bude moct vytknout nějaký přeřek. Naopak. S Alexem mám vždycky ten pocit, jako když jdu s dobrým kamarádem na dobrou kávu popovídat si o umění, hudbě a literatuře a mimoděk se zlepšuji v angličtině. Bez váhání dávám pět hvězdiček a vřele doporučuji každému bez ohledu na věk nebo úroveň angličtiny. :)

Other comments

5

We had been working with Alexandr on various projects including training for some of our business analysts who were not English language native speakers.
Alexandr demonstrated unparalleled ability to engage his students and put them at ease while covering complex issues and topics.
Highly recommend to anyone who is looking to fast track the process of acquiring proficiency in speaking English professionally as well as socially

Other comments

View All >

About Me

Looking For:
Privates

What I Like About The Czech Republic:

The culture, theatre, literature, and history.

I grew up reading writers like Vaclav Havel, Milan Kundera, Franz Kafka, and Karel Capek.


In the Czech Republic Since:
2017

Languages I Speak:
English And Russian

Hobbies And Interests:

I am a Theatre Director and am interested in Theatre, Music, Film, Literature, Politics, Visual Arts, Dance, History, etc.

I love to discuss a variety of topics, so if you want to talk about anything, let me know!


Hometown:
New York City

Miscellaneous:
Native Speaker
Zivnostensky List/business licenseEducation

High school
TEFL Certificate
University

Additional Information:

I am also an Acting Coach, a proof reader for Czech start-ups, a Director, and a fiction writer.

If any of these interest you as well, feel free to Contact Me!


Experience

I have experience teaching:
TOEFL, Business English, English for Beginners, Advanced English, English Conversation, Intensive English lessons, English for Seniors,

Companies Taught For:
Quinta Analytica, POS Media, Poliklinika Andel, Studio Savec, SpaceFlow

Schools Taught for:

Other countries Taught In:
United States of America, Ireland

Years Teaching:
3 - 5 Years